Poradna

Datum
Vložil
Titulek

hodiny s RTC

ahoj lidi, udělal jsem si hodiny s RTC a s teploměrem a vlhloměrem DHT11 a zaznamenávám po pěti minutách na sd kartu teplotu i vlhkost. Abych ale mohl toto zařízení naprosto osamostatnit od pc a dát ho do ruky laikovi, potřebuji udělat nastavování hodin pomocí tlačítek. Bohužel nejsem v programování tak zdatný, abych si to napsal sám a proto mám tedy dotaz. Je někde hotový algoritmus pro nastavení hodin, který by byl univerzálně použitelný i v mém projektu?

děkuji za odpověď :)

Datum
Vložil
Titulek

Aktualizace

Koukám, to tu nějak umřelo :) žádný tutoriál za poslední 3 měsíce :(

Datum
Vložil
Titulek

Akce pod podmínkou

zdravim jsem začátečník a nevim jak udělat že po stisku daného tlačítka na IR se otevře napříkad servo

To samé nechápu například u keypadu akce po stisku klávesy nevíte někdo jak tohle zprovoznit

(Kód tlačítka u IR znám)

Datum
Vložil
Titulek

Re: Akce pod podmínkou

Mrkni a vyzkoušej tento jednoduchý tutorial, který rozsvěcí a zhasíná vestavěnou led na pinu 13 pomocí externího tlačítka a jednoho odporu 10K:
https://www.arduino.cc/en/tutorial/button

Datum
Vložil
Titulek

zablokované Arduino

Ahoj zkouším připojit Arduino Nano k ESP a využívá to seriový port. Problém je v tom že jsem zřejmě tak vytížil seriový port špatným příkladem, že mě jej nenechá přes USB (vše odpojeno) ani přehrát. nějaký nápad ?
diky za radu

Datum
Vložil
Titulek

Měření el.napětí pomocí Arduina

Po kompilaci mi Arduino hlásí:

Board at COM3 is not available

Datum
Vložil
Titulek

Re: Měření el.napětí pomocí Arduina

Co přesně je nepochopitelného na větě "Deska není připojena k portu COM3"? Pokud to není jenom oznámení o tvé příhodě, tak bych zkontroloval, zda je arduino opravdu fyzicky připojeno (svítí nějaká ledka) a pak bych doporučoval podívat se ve windows do správce zařízení do větve COM porty co že tam je a hlavně na jakém portu. No a hlavně je v prostředí arduina naprosto překvapivě a nečekaně volba Nástroje->Port.
Co na to zkusit kliknout? ;-)

Datum
Vložil
Titulek

Bootloader

Ahoj lidi,
mám pár dotazů ohledně arduina bez arduina. Mám v plánu udělat pár věcí, kde bych rád použil místo procesoru arduino. Co je nejlepší? Pořídit si Atmegu328 z Una, nebo použít arduino mini nebo nano? ...cenově se mi líbí mini, ale nevím jak je to tam s komunikací a hlavně s bootloaderem. Mám programátor vlastní výroby, co umí sériově programovat atmely, ale nemůžu nikde najít bin nebo hex soubory bootloaderu. a jak tam funguke komunikace? ...když připojím mini k rs232 ttl převodníku, tak mi to arduino program na pc rozpozná a půjde s tím normálně pracovat?

poraďte prosím, procesor s bootloaderem do una si kupovat nechci, rád byc si pořídit na hraní mega, místo una, takže bych na použití "do desky" radši pořídil to mini

děkuji za odpověď :)

Datum
Vložil
Titulek

Re: Bootloader

Pokud máš programátor, tak vůbec nepotřebuješ bootloader.
V IDE Arduina dáš Ověřit program. Tím se ti přeloží a zároveň se také vytvoří HEX soubor. Největší problém je ho najít :-)
Na to je dobré si v nastavení arduina (Vlastnosti) zapnout Zobrazit více informací výstupu během...
Pak se ti bude při kompilaci zobrazovat i cesta a název výstupního HEX souboru, který se defaultně ukládá někam do dočasné složky windows.
No a ten HEX soubor prostě použiješ a pomocí tvého programátoru jej nahraješ do atmela. To znamená, že nepotřebuješ bootloader a klidně si můžeš hrát s procesorem ATmega8 nebo ATmega32 na nepájivém poli. Jenom nezapomeň pokud budeš používat samostatný procesor, tak k němou dát krystal 16MHz + dva paralelní kondenzátory. Bez problémů lze používat i interní oscilátory atmelů (8MHz) bez externích krystalů, ale to by jsi musel upravit konfigurační soubor arduina, aby generoval hex soubory pro tuto frekvenci. Ale to není složité.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Bootloader

Děkuji za radu. Je to sice zajímavý způsob, ale přicházím tím o možnost zpětného debugingu. Jde pomocí programátoru do toho arduina mini (četl jsem že to bootloader nemá) nahrát bin nebo hex soubor bootloaderu a komunikovat s ním přes převodník USB/RS232 TTL komunikovat jako s normálním arduinem? (arduino mini nemá USB). Dále podotýkám, že ten můj převodník není s FT232 ale s nějakým CPxxxx (napamatuji si z hlavy přesně ten název)

Ona právě cena arduina mini se na ebay pohybuje už okolo 50kč což je cena, za kterou se v našich podmínkách nedá pořídit ani samotný procesor

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Vyhledávání

arduino8.cz © 2015 Všechna práva vyhrazena.