Poradna

Datum
Vložil
Titulek

Re: Zpoždění relé millis

Ahoj, no ale to tlačítko musí být zmačknuto dokud arduino nenaběhne (tedy cca5sec.).

Datum
Vložil
Titulek

Problém s LCD přes I2C převodník

Ahoj, postupuji dle tohoto návodu: https://arduino8.webnode.cz/news/lekce-10-arduino-a-i2c-lcd/

Vše udělám tak, jak je popsáno a při kompilaci mi to dole v IDE vyhodí chybovou hlášku:


C:\Program Files\Arduino\hardware\tools\avr\bin\avr-ar: C:\Users\Acer\AppData\Local\Temp\build631706716433852858.tmp/core.a: No such file or directory
Chyba kompilace.

Datum
Vložil
Titulek

Domácí automatizace

Dobrý den,
Chtěl bych se tady zeptat jestli nemá někdo zájem o spolupráci na domácí automatizaci byl bych moc rád když by se někdo přidal a společně udělat kus práce. skype: trapezeu

Datum
Vložil
Titulek

příjem IR z více IR přijímačů

Ahoj,

Aktuálně pracuji na projektu (to by bylo dlouhé story :D), kde potřebuji přijímat IR signály z více IR přijímačů (až 10).

Už jsem si sestrojil prototyp s IRRemote, který přijímá z jednoho IR přijímače, a data (HEX stringy) posílá do počítače (tam tvořím aplikaci).

Jak jsem ale psal výše – pro nasazení potřebuji relativně spolehlivý a rychlý příjem z několika IR (samotné IR přijímače ale nebudou tak daleko od sebe).

Nápad
Napadlo mě teda, že bych udělal „přijímací moduly“ – že bych udělal jen malý modul s Atmega328, na kterém by byl napojen ten IR přijímač a jednoduchý kód na něm by přijímal IR a posílal to dále. Potom by bylo jedno „centrální arduino“, do kterého by byla „svedena“ data za všech přijímacích modulů. Toto Arduino by pak komunikovalo s PC, a obstarávalo ještě další věci.

Není mi ale jasné, jak ty přijímací moduly propojit do jednoho centrálního Arduina. Nejjednodušší by bylo udělat nějaký sériový řetěz (jako tady https://bit.ly/1JcQe55). Nebo je taky možnost I2C…

Chtěl bych se „poradit“, co by bylo takové nejsprávnější řešení. (aby to nebyl nějaký bullshit :D).

Děkuji za případné rady :)

Datum
Vložil
Titulek

Samovolné restarty

Zdravím. Používám desku Arduino MEGA 2560 a jako IDE Arduino 1.6.5. Poslední dobou mi dělají problémy náhodné samovolné restarty arduina. Prvně jsem si myslel, že mám někde chybu v kódu, ale i když do toho arduina nahraji obyčejné blikání LED diody, tak arduino se samovolně v náhodných intervalech restartuje. Nevíte náhodou někdo, v čem by mohl být problém? Předem díky za odpovědi

Datum
Vložil
Titulek

hodiny s RTC

ahoj lidi, udělal jsem si hodiny s RTC a s teploměrem a vlhloměrem DHT11 a zaznamenávám po pěti minutách na sd kartu teplotu i vlhkost. Abych ale mohl toto zařízení naprosto osamostatnit od pc a dát ho do ruky laikovi, potřebuji udělat nastavování hodin pomocí tlačítek. Bohužel nejsem v programování tak zdatný, abych si to napsal sám a proto mám tedy dotaz. Je někde hotový algoritmus pro nastavení hodin, který by byl univerzálně použitelný i v mém projektu?

děkuji za odpověď :)

Datum
Vložil
Titulek

Aktualizace

Koukám, to tu nějak umřelo :) žádný tutoriál za poslední 3 měsíce :(

Datum
Vložil
Titulek

Akce pod podmínkou

zdravim jsem začátečník a nevim jak udělat že po stisku daného tlačítka na IR se otevře napříkad servo

To samé nechápu například u keypadu akce po stisku klávesy nevíte někdo jak tohle zprovoznit

(Kód tlačítka u IR znám)

Datum
Vložil
Titulek

Re: Akce pod podmínkou

Mrkni a vyzkoušej tento jednoduchý tutorial, který rozsvěcí a zhasíná vestavěnou led na pinu 13 pomocí externího tlačítka a jednoho odporu 10K:
https://www.arduino.cc/en/tutorial/button

Datum
Vložil
Titulek

zablokované Arduino

Ahoj zkouším připojit Arduino Nano k ESP a využívá to seriový port. Problém je v tom že jsem zřejmě tak vytížil seriový port špatným příkladem, že mě jej nenechá přes USB (vše odpojeno) ani přehrát. nějaký nápad ?
diky za radu

<< 17 | 18 | 19 | 20 | 21 >>

Vyhledávání

arduino8.cz © 2015 Všechna práva vyhrazena.