Poradna

Datum
Vložil
Titulek

Dvě arduina v jednom

Dobrý den, dochází mi kapacita paměti pro projekt na arduino UNO. Je nějaký způsob jak mít větší projekt bez nutnosti koupě výkonnějšího modelu?

Datum
Vložil
Titulek

chyba při kontrole

Ahoj, nemám žádné zkušenosti s arduinem, ale mám 3D tiskárnu která je tímto modulem řízena, před nahráním jsem dal kontrolu přiloženého SW a skočila mě tato chyba, poradí někdo co stím.

exit status 1
using typedef-name 'fpos_t' after 'struct'

a tadz je část u ketré to hlásí

/**
* \struct fpos_t
* \brief internal type for istream
* do not use in user apps
*/
struct fpos_t {
/** stream position */
uint32_t position;
/** cluster for position */
uint32_t cluster;
fpos_t() : position(0), cluster(0) {}
};

// use the gnu style oflag in open()
/** open() oflag for reading */

Datum
Vložil
Titulek

nahraní bootloaderu do ATmega328P-PU

Při nahrávání bootloaderu pomocí Arduina UNO s ATmegou328P do externího ATmega328P-PU na kontaktní desce se mi hlásí při žádosti o vypálení programem Arduino IDE 1.5.3 chyba: avrdude: stk500 gebsync(): not in resp=0xff. ATmega328P-PU jsou nová, nepoužívaná, koupená na Ebay, ale z Číny. Propojení externího ATmega328p-PU s deskou Arduina UNO je správné, zkontrolované, oscilátor 16MHz na pinech připojen. Konfigurace programu Arduino IDE pro nahrání bootloadreu je také správně. Může mi někdo poradit, kde se děje chyba a jak ji odstanit. Stejný problém mám u všech 10ks.
Děkuji za odpověď. Vašek.

Datum
Vložil
Titulek

Program

Ahoj,

Prosím potřeboval bych pomoc,potrebuju to do školy, jsem začátečník.

Vytvořte program,který bude přijímat ze sériové linky slova (textové řetězce).Program by měl ukládat přijaté znaky do proměnné a po přijetí celého slova toto přijaté slovo odeslat zpět na sériovou linku. jako znak ukončené slova můžete použít např.znak # nebo mezeru. Navíc, pokud bude přijaté slovo ,,ahoj" odešle program vlastní odpověď,např. ,,ahoj, já jsem Arduino".

Datum
Vložil
Titulek

Arduino uno

Dobrý den co mám dělat když my na arduinu uno svíti rx pritom nemam nic zapojene a pres usb nic nemuzu nahrat predem dekuji za odpoved

Datum
Vložil
Titulek

Re: Arduino uno

Důvodů může být několik, správné ovladače, nastavení com portu, nastavení typu desky, nebo třeba vadný kabel, řešilo se to tady: https://duinozone.cz/index.php/topic,572.msg1119.html

Datum
Vložil
Titulek

Aktivace pomocí GSM

Ahoj,

nemáte někdo zkušenosti jak udělat dálkovou aktivaci Arduina pomocí GSM? Momentálně to mám uděláno tak, že mám připojené piny reproduktorku ze staré Nokie3310 na analogový vstup, na kterém se měří napětí a ve chvíli kdy MT zvoní a na vstup se přivede napětí (>0) aktivuje se určitá část kódu. Celkem to funguje, ale někdy se stane, že se aktivuje zcela samovolně a nejsem schopen určit čím to je dané.

Pokud máte někdo nějaké lepší řešení, prosím poraďte ;-)

Díky

Datum
Vložil
Titulek

chybová zpráva

collect2.exe: error: ld returned 5 exit status

exit status 1
Nastala chyba při kompilaci u desky Arduino/Genuino Uno

Lidi poradíte mi prosím??
Tuto zpúrávu mi to začlo psát jakmile jsem chtěl číst hodnotu z analog. pinu (A0).

Datum
Vložil
Titulek

Bludička na pohyb

Dobrý den,

chtěl bych si postavit "bludičku" jedná se o osvětlení chodby decentním osvětlením v noci. Moje představa je, že bude svítit led pásek na 10% a když vejdu do chodby rozsvítí se plynule do maxima. Po nějakém časovém intervalu opět sníží intenzita na 10%.

Předem děkuji za pomoc.

Karel

Datum
Vložil
Titulek

Re: Bludička na pohyb

Ahoj,mozna by stacilo male PIR. Ma casovac v sobe,tech 10% bych zapojil na tvrdo (do staleho napeti) a pres PIR by sel zbytek. PIR na Ali cca kolem 2 USD?

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Vyhledávání

arduino8.cz © 2015 Všechna práva vyhrazena.