Poradna

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: palubní počítač

Už mi to taky chodí, ale jen na Unu. Původně jsem to chtěl zkoušet na Mega 2560 a tam to nechodí. Ještě bych tam potřeboval přidat měření teploty s DS18B20 nebo něčím podobným.

Datum
Vložil
Titulek

3 a viac arduin pripojenych k PC

Neviem kam vlozit moju otazku,nasiel som kopec navodov ako sa da pouzit arduino, (vdaka comu som tiez po rokoch sa znova zacal hrat s elektronikou) Stojim pred problemom ako pripojit viac funcnych kuskov k jednemu PC. USB zbernica je fajn, ale ako nastavit (linux UBUNTU) aby programy (procesig na ovladanie a OLS na zobrazovanie) nasli tie spravne arduina ked ich mam pripojenych viac? Teraz musim vzdy po vypnuti , alebo zmene pracne zistovat na ktorom usb je ktore arduino? Nejde to nejako podobne ako usb disk cez uid? Kedze som v tomto amater privitam nakopnutie spravnym smerom.

Datum
Vložil
Titulek

čidlo ds18b20

Dobrý den chtěl bych se zeptat ohledně čidla ds18b20 jaká může být maximální délka kabelu k čidlu aby měřilo přesně???děkuji ..

Datum
Vložil
Titulek

Re: čidlo ds18b20

Ahoj,
Na internetu jsem našel možnou délku až 100m. Osobně mám vyzkoušeno 15 metrů.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: čidlo ds18b20

tak to je super já jich budu připojovat 10ks cca na 25m tak uvidíme a jinak moc dík ...

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Re: čidlo ds18b20

Jelikož se jedná o digitální čidlo, tak délka sběrnice "nemá" na přesnost měření vliv, důležité je stabilní napájení. Pokud jsou velké úbytky napětí na sběrnici, tak čidla nefungují a hlásí poruchy.

Datum
Vložil
Titulek

SD karta nejde

Potřeboval bych poradit. Mám samostatný slot na SD kartu, vše správně zapojené a pořád mi to píše paměťová karta nenalezena. Používám mikroSD s redukcí. V počítači mi normálně chodí.

Díky za rady

Datum
Vložil
Titulek

Re: SD karta nejde

mozno hlupa otazka ale je SD karta aj naformatovana? Ja som mal tuto chybu. Ak je ozaj skutocne vsetko zapojene a spravne nataveny pin "CS" , tak to nema preco nefungovat, potom uz ostav len samotna karta...

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: SD karta nejde

Karta je naformátovaná, v PC funguje bez problému. Zapojení jsem kontroloval několikrát a je OK

Datum
Vložil
Titulek

Zvukový modul

Zdravím. Zabýval se někdo zprovozněním
https://www.buildcircuit.com/mp3-mode-circuit-wtv020sd-16p-tutorial/ ?
Zapojení je jednoduché a podle LEDky snad i funkční.
Zřejmě je problém s požadovaným formátem *.ad4 .
Ať hledám jak hledám nějaký konvertor wav -> ad4 se mi nedaří.
Pak se mi sice někde podařilo stáhnout soubor 0000.ad4 ale úspěch se ani tak nekonal.

<< 29 | 30 | 31 | 32 | 33 >>

Vyhledávání

arduino8.cz © 2015 Všechna práva vyhrazena.