Poradna

Datum
Vložil
Titulek

Samovolné restarty

Zdravím. Používám desku Arduino MEGA 2560 a jako IDE Arduino 1.6.5. Poslední dobou mi dělají problémy náhodné samovolné restarty arduina. Prvně jsem si myslel, že mám někde chybu v kódu, ale i když do toho arduina nahraji obyčejné blikání LED diody, tak arduino se samovolně v náhodných intervalech restartuje. Nevíte náhodou někdo, v čem by mohl být problém? Předem díky za odpovědi

Datum
Vložil
Titulek

hodiny s RTC

ahoj lidi, udělal jsem si hodiny s RTC a s teploměrem a vlhloměrem DHT11 a zaznamenávám po pěti minutách na sd kartu teplotu i vlhkost. Abych ale mohl toto zařízení naprosto osamostatnit od pc a dát ho do ruky laikovi, potřebuji udělat nastavování hodin pomocí tlačítek. Bohužel nejsem v programování tak zdatný, abych si to napsal sám a proto mám tedy dotaz. Je někde hotový algoritmus pro nastavení hodin, který by byl univerzálně použitelný i v mém projektu?

děkuji za odpověď :)

Datum
Vložil
Titulek

Aktualizace

Koukám, to tu nějak umřelo :) žádný tutoriál za poslední 3 měsíce :(

Datum
Vložil
Titulek

Akce pod podmínkou

zdravim jsem začátečník a nevim jak udělat že po stisku daného tlačítka na IR se otevře napříkad servo

To samé nechápu například u keypadu akce po stisku klávesy nevíte někdo jak tohle zprovoznit

(Kód tlačítka u IR znám)

Datum
Vložil
Titulek

Re: Akce pod podmínkou

Mrkni a vyzkoušej tento jednoduchý tutorial, který rozsvěcí a zhasíná vestavěnou led na pinu 13 pomocí externího tlačítka a jednoho odporu 10K:
https://www.arduino.cc/en/tutorial/button

Datum
Vložil
Titulek

zablokované Arduino

Ahoj zkouším připojit Arduino Nano k ESP a využívá to seriový port. Problém je v tom že jsem zřejmě tak vytížil seriový port špatným příkladem, že mě jej nenechá přes USB (vše odpojeno) ani přehrát. nějaký nápad ?
diky za radu

Datum
Vložil
Titulek

Měření el.napětí pomocí Arduina

Po kompilaci mi Arduino hlásí:

Board at COM3 is not available

Datum
Vložil
Titulek

Re: Měření el.napětí pomocí Arduina

Co přesně je nepochopitelného na větě "Deska není připojena k portu COM3"? Pokud to není jenom oznámení o tvé příhodě, tak bych zkontroloval, zda je arduino opravdu fyzicky připojeno (svítí nějaká ledka) a pak bych doporučoval podívat se ve windows do správce zařízení do větve COM porty co že tam je a hlavně na jakém portu. No a hlavně je v prostředí arduina naprosto překvapivě a nečekaně volba Nástroje->Port.
Co na to zkusit kliknout? ;-)

Datum
Vložil
Titulek

Bootloader

Ahoj lidi,
mám pár dotazů ohledně arduina bez arduina. Mám v plánu udělat pár věcí, kde bych rád použil místo procesoru arduino. Co je nejlepší? Pořídit si Atmegu328 z Una, nebo použít arduino mini nebo nano? ...cenově se mi líbí mini, ale nevím jak je to tam s komunikací a hlavně s bootloaderem. Mám programátor vlastní výroby, co umí sériově programovat atmely, ale nemůžu nikde najít bin nebo hex soubory bootloaderu. a jak tam funguke komunikace? ...když připojím mini k rs232 ttl převodníku, tak mi to arduino program na pc rozpozná a půjde s tím normálně pracovat?

poraďte prosím, procesor s bootloaderem do una si kupovat nechci, rád byc si pořídit na hraní mega, místo una, takže bych na použití "do desky" radši pořídil to mini

děkuji za odpověď :)

Datum
Vložil
Titulek

Re: Bootloader

Pokud máš programátor, tak vůbec nepotřebuješ bootloader.
V IDE Arduina dáš Ověřit program. Tím se ti přeloží a zároveň se také vytvoří HEX soubor. Největší problém je ho najít :-)
Na to je dobré si v nastavení arduina (Vlastnosti) zapnout Zobrazit více informací výstupu během...
Pak se ti bude při kompilaci zobrazovat i cesta a název výstupního HEX souboru, který se defaultně ukládá někam do dočasné složky windows.
No a ten HEX soubor prostě použiješ a pomocí tvého programátoru jej nahraješ do atmela. To znamená, že nepotřebuješ bootloader a klidně si můžeš hrát s procesorem ATmega8 nebo ATmega32 na nepájivém poli. Jenom nezapomeň pokud budeš používat samostatný procesor, tak k němou dát krystal 16MHz + dva paralelní kondenzátory. Bez problémů lze používat i interní oscilátory atmelů (8MHz) bez externích krystalů, ale to by jsi musel upravit konfigurační soubor arduina, aby generoval hex soubory pro tuto frekvenci. Ale to není složité.

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Vyhledávání

arduino8.cz © 2015 Všechna práva vyhrazena.