Poradna

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: PWM led diody

To by jste byl zlatý, kdyby jste mi to dokreslil!!! Já už to skoro vzdal, protože jsem byl v domění, že processor má tenhle článek v sobě. Díky moc :)

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Re: PWM led diody

Procesor v sobě krystal má, ale ten je "pomalý" a nepřesný. Proto se používá externí :)
Krystal můžete použít jaký chcete, hlavní je že MUSÍ mít kmitočet 16MHz (když přijdete do nějakého obchodu se součástkami a řeknete že chcete 16MHz kdystal k procesoru tak budou vědět ;)). Pak už stačí jen připojit 22pF kondenzátory a je to ;)
Zapojení:https://onedrive.live.com/redir?resid=FAF4E984A335CDFF!5662&authkey=!AE5iHNu39sjBTsk&v=3&ithint=photo%2cPNG

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: Re: Re: PWM led diody

supeer :) Díky moc :)

Datum
Vložil
Titulek

Tak krystal i kondíky už tam mám, ale furt mi to moc nechce jet :/ Jako má to tendenci fungovat, jakože to funguje jako pwm, ale přijde mi to jako když pustíte nějakou pořádnou hru na starém počítači. Prostě se to seká.... Nevíte, čím by to mohlo být způsobeno?

Datum
Vložil
Titulek

A nejspíš jsem atmegu odpálil :/ Porože ani v arduinu nejeví žáné známky života, a nejde ni nic nahrát..

Datum
Vložil
Titulek

Zpoždění relé millis

Ahoj, snažím se nastavit Arduino UNO tak, aby po stisku tlačítka se sepnulo relé do stavu ON a po uběhnutí 5min zase vypnulo. Je možné pro tuto funkci použít millis? Nemůžu použít delay, potřebuji ještě číst ze senzorů.
Nikde se o tom nic nepíše, tak nevím jsetli je to možné.
Děkuji za radu, případně za návrhy.

Datum
Vložil
Titulek

Re: Zpoždění relé millis

Ano, je to možné. Nemohu však potvrdit, že se o tom nikde nepíše, ba právě naopak ;-)

Datum
Vložil
Titulek

Problém s LCD přes I2C převodník

Ahoj, postupuji dle tohoto návodu: http://arduino8.webnode.cz/news/lekce-10-arduino-a-i2c-lcd/

Vše udělám tak, jak je popsáno a při kompilaci mi to dole v IDE vyhodí chybovou hlášku:

C:\Program Files\Arduino\hardware\tools\avr\bin\avr-ar: C:\Users\Acer\AppData\Local\Temp\build631706716433852858.tmp/core.a: No such file or directory
Chyba kompilace.

Datum
Vložil
Titulek

Domácí automatizace

Dobrý den,
Chtěl bych se tady zeptat jestli nemá někdo zájem o spolupráci na domácí automatizaci byl bych moc rád když by se někdo přidal a společně udělat kus práce. skype: trapezeu

Datum
Vložil
Titulek

příjem IR z více IR přijímačů

Ahoj,

Aktuálně pracuji na projektu (to by bylo dlouhé story :D), kde potřebuji přijímat IR signály z více IR přijímačů (až 10).

Už jsem si sestrojil prototyp s IRRemote, který přijímá z jednoho IR přijímače, a data (HEX stringy) posílá do počítače (tam tvořím aplikaci).

Jak jsem ale psal výše – pro nasazení potřebuji relativně spolehlivý a rychlý příjem z několika IR (samotné IR přijímače ale nebudou tak daleko od sebe).

Nápad
Napadlo mě teda, že bych udělal „přijímací moduly“ – že bych udělal jen malý modul s Atmega328, na kterém by byl napojen ten IR přijímač a jednoduchý kód na něm by přijímal IR a posílal to dále. Potom by bylo jedno „centrální arduino“, do kterého by byla „svedena“ data za všech přijímacích modulů. Toto Arduino by pak komunikovalo s PC, a obstarávalo ještě další věci.

Není mi ale jasné, jak ty přijímací moduly propojit do jednoho centrálního Arduina. Nejjednodušší by bylo udělat nějaký sériový řetěz (jako tady http://bit.ly/1JcQe55). Nebo je taky možnost I2C…

Chtěl bych se „poradit“, co by bylo takové nejsprávnější řešení. (aby to nebyl nějaký bullshit :D).

Děkuji za případné rady :)

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Vyhledávání

arduino8.cz © 2015 Všechna práva vyhrazena.