Poradna

Datum
Vložil
Titulek

Re: Arduino uno

Důvodů může být několik, správné ovladače, nastavení com portu, nastavení typu desky, nebo třeba vadný kabel, řešilo se to tady: https://duinozone.cz/index.php/topic,572.msg1119.html

Datum
Vložil
Titulek

Aktivace pomocí GSM

Ahoj,

nemáte někdo zkušenosti jak udělat dálkovou aktivaci Arduina pomocí GSM? Momentálně to mám uděláno tak, že mám připojené piny reproduktorku ze staré Nokie3310 na analogový vstup, na kterém se měří napětí a ve chvíli kdy MT zvoní a na vstup se přivede napětí (>0) aktivuje se určitá část kódu. Celkem to funguje, ale někdy se stane, že se aktivuje zcela samovolně a nejsem schopen určit čím to je dané.

Pokud máte někdo nějaké lepší řešení, prosím poraďte ;-)

Díky

Datum
Vložil
Titulek

chybová zpráva

collect2.exe: error: ld returned 5 exit status

exit status 1
Nastala chyba při kompilaci u desky Arduino/Genuino Uno

Lidi poradíte mi prosím??
Tuto zpúrávu mi to začlo psát jakmile jsem chtěl číst hodnotu z analog. pinu (A0).

Datum
Vložil
Titulek

Bludička na pohyb

Dobrý den,

chtěl bych si postavit "bludičku" jedná se o osvětlení chodby decentním osvětlením v noci. Moje představa je, že bude svítit led pásek na 10% a když vejdu do chodby rozsvítí se plynule do maxima. Po nějakém časovém intervalu opět sníží intenzita na 10%.

Předem děkuji za pomoc.

Karel

Datum
Vložil
Titulek

Re: Bludička na pohyb

Ahoj,mozna by stacilo male PIR. Ma casovac v sobe,tech 10% bych zapojil na tvrdo (do staleho napeti) a pres PIR by sel zbytek. PIR na Ali cca kolem 2 USD?

Datum
Vložil
Titulek

bluetooth přes monitor v Arduinu

Dobrý den

nevíte prosím někdo proč mi nejde zadávat data z klávesnice při zapojeném bluetooth ?
Normálně přes USB to není problém,ale skrz bluetooth to prostě nejde.Do monitoru se prostě nic nezapíše.

Děkuji


int MotorRight1=7;
int MotorRight2=5;
int MotorLeft1=4;
int MotorLeft2=2;

char val;

void setup()
{
Serial.begin(9600); // inicializace seriové linky
pinMode(MotorRight1, OUTPUT); //
pinMode(MotorRight2, OUTPUT); //
pinMode(MotorLeft1, OUTPUT); //
pinMode(MotorLeft2, OUTPUT); //

}

void go()//
{
digitalWrite(MotorRight1,LOW);
digitalWrite(MotorRight2,HIGH);
digitalWrite(MotorLeft1,LOW);
digitalWrite(MotorLeft2,HIGH);
}



void left() //
{
digitalWrite(MotorRight1,LOW);
digitalWrite(MotorRight2,HIGH);
digitalWrite(MotorLeft1,LOW);
digitalWrite(MotorLeft2,LOW);
}
void right() //
{
digitalWrite(MotorRight1,LOW);
digitalWrite(MotorRight2,LOW);
digitalWrite(MotorLeft1,LOW);
digitalWrite(MotorLeft2,HIGH);

}
void back() //
{
digitalWrite(MotorRight1,HIGH);
digitalWrite(MotorRight2,LOW);
digitalWrite(MotorLeft1,HIGH);
digitalWrite(MotorLeft2,LOW);;

}

void stop() //
{
digitalWrite(MotorRight1,LOW);
digitalWrite(MotorRight2,LOW);
digitalWrite(MotorLeft1,LOW);
digitalWrite(MotorLeft2,LOW);
}

TADY JE TA KLÁVESNICE
void loop()
{
char val = Serial.read();
delay(500);
Serial.write(val);
if (-1 != val) {
if ('f' == val){
go();
delay(1000);
} else if ('a' ==val){
left();
}else if ('c' ==val){
stop();
}else if ('d' == val){
right();
}else if ('e' ==val){
stop();
}else if ('b' == val){
back();
} else if ('t' == val){
stop();
delay(500);
}
}
}

Datum
Vložil
Titulek

IRF540N a 5m LED pasky - chladit?

Ahoj.

V elektrike som sa od detstva nevrtal, ale teraz by som rad z arduino mega spravil seriovkou ovladany pwm led driver. Seriovy protokol aj ovladaci kod pre arduino mam hotovy, teraz zostava ta elektrika. Mam v plane 12 kanalov PWM (3x4) pomocou IRF540N a rad by som, keby som to narval na arduino mega proto shield. Resp. shieldy budu 2 na sebe, jeden s optoizolatormi (asi LTV847), druhy s mosfetmi - lenze tolko mosfetov mi tam ale vojde asi len bez chladicov. Co som pochopil, tak nemozem pouzit jeden spolocny chladic, pretoze kostra tranzistoru je spojena s drain :(.

Otazka teda znie - potrebujem chladice na IRF540N pre 12V a cca 3A?

Diky

Datum
Vložil
Titulek

Re: IRF540N a 5m LED pasky - chladit?

Len dodam, nedalo mi to a tak som si na breadboarde ubastlil jeden kanal. Bohuzial mam len LED pasku ktorou mi tecie necely 1A, vtedy je cip uplne studeny. Rozhodol som sa teda (uplne prasacky) skratnut vystup na pasku, zdroj mi aj tak viac ako 2.5A neda. Pod tento chladic (https://www.gme.cz/do1a-p620-021) som priskrutkoval teplomer z multimetra (takze kontakt tranzistoru s chladicom bol mizerny). Po nejakych 20-30 sekundach skratu (cca 2A) som dosiel po 110 stupnov, potom sa mi uz na breadborde zacali palit kabliky od arduina ;D tak som to ukoncil.

Takze nejake chladenie to bohuzial asi chce...

Datum
Vložil
Titulek

Re: Re: IRF540N a 5m LED pasky - chladit?

Můžeš použít izolační podložky pod tranzistory, plastové šroubky a jeden společný chladič. Samozřejmě dostatečně velký.

Datum
Vložil
Titulek

Naprogramovani

Zdravim, nenajde se tu nekdo, kdy mi za nejaky mensi financni obnos naprogramoval arduino? Potrebuju jen spinaci hodiny na 4 rele, 3 rele pojedou od 8:00 do 20:00, jedno od 20:00 do 8:00, zobrazovani hodnot z DHT11 na LCD 20x04 ?

<< 15 | 16 | 17 | 18 | 19 >>

Vyhledávání

arduino8.cz © 2015 Všechna práva vyhrazena.