Poradna

Datum
Vložil
Titulek

příjem IR z více IR přijímačů

Ahoj,

Aktuálně pracuji na projektu (to by bylo dlouhé story :D), kde potřebuji přijímat IR signály z více IR přijímačů (až 10).

Už jsem si sestrojil prototyp s IRRemote, který přijímá z jednoho IR přijímače, a data (HEX stringy) posílá do počítače (tam tvořím aplikaci).

Jak jsem ale psal výše – pro nasazení potřebuji relativně spolehlivý a rychlý příjem z několika IR (samotné IR přijímače ale nebudou tak daleko od sebe).

Nápad
Napadlo mě teda, že bych udělal „přijímací moduly“ – že bych udělal jen malý modul s Atmega328, na kterém by byl napojen ten IR přijímač a jednoduchý kód na něm by přijímal IR a posílal to dále. Potom by bylo jedno „centrální arduino“, do kterého by byla „svedena“ data za všech přijímacích modulů. Toto Arduino by pak komunikovalo s PC, a obstarávalo ještě další věci.

Není mi ale jasné, jak ty přijímací moduly propojit do jednoho centrálního Arduina. Nejjednodušší by bylo udělat nějaký sériový řetěz (jako tady https://bit.ly/1JcQe55). Nebo je taky možnost I2C…

Chtěl bych se „poradit“, co by bylo takové nejsprávnější řešení. (aby to nebyl nějaký bullshit :D).

Děkuji za případné rady :)

Zpět na diskuzi

Vyhledávání

arduino8.cz © 2015 Všechna práva vyhrazena.